KONST / Litografier / Färglitografi 13603593
nr 1360 3593
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 160/310. Motivet: 13x19cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:52:43
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
350 kr
6
7
500 kr
6
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman